NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Sprievodca nákupu matracov určených pre objemnejších ľudí

Výskum ukázal, že objemnejší ľudia s vysokou hmotnosťou si obzvlášť potrpia na hrúbku matracu, ktorý výrazne ovplyvňuje spokojnosť zákazníka.

Čo by ste mali vedieť

1. Na základe výskumu rôznych typov matracov, ktoré sú vysoko hodnotené usudzujeme, že sú vhodné takmer pre každého, vrátane objemných a ťažších ľudí.

2. Výskum ukázal, že objemnejší ľudia s vysokou hmotnosťou si obzvlášť potrpia na hrúbku matracu, ktorý výrazne ovplyvňuje spokojnosť zákazníka. (Podrobnosti nájdete nižšie).

3. Ak ste jednotlivec, ktorý váži viac než 200 kg resp. spolu s Vašim partnerom spoločne vážite viac ako 340 kg, môžete mať problém si zadovážiť adekvátny výrobok, pretože výrobcovia matracov často uvádzajú dané hmotnostné limity ako hraničné pre použitie svojich matracov.

 

Vhodná hrúbka hrá dôležitú rolu pri rozlišovaní matracov

V predaji sú matrace v rôznych hrúbkach, napríklad 15, 20, 23, 25 alebo až 27 cm. Zhromaždené údaje od našich zákazníkov potvrdzujú, že čím je daná osoba ťažšia, tým hrubší matrac potrebuje. Konkrétne, podporná časť matraca (či už sú to pružiny, pena alebo latex) by mala byť hrubá aspoň 15 cm, a v ideálnom prípade by mala tvoriť väčšinu celkovej hrúbky matraca.

Ak je matrac príliš tenký vzhľadom na hmotnosť človeka, výsledkom je často nadmerná tvrdosť a nedostatok pohodlia, najmä pre tých, ktorí radi spia na boku. Ak uprednostňujete pevný matrac, potom by ste sa pravdepodobne uspokojili s hrubšou alternatívou bez ohľadu na Vašu váhu alebo polohu pri spánku.

Uvedené grafy znázorňujú úroveň spokojnosti zákazníkov s matracmi rôznej hrúbky na základe hmotnostnej kategórie.

 

Spokojnosť ľudí v hmotnostnej kategórii 90-113 kg s matracmi diferencovanej hrúbky

Vyššie uvedený graf ukazuje, že ľudia v hmotnostnej kategórii 90-113 kg sú často spokojní s matracmi s hrúbkou 23 cm, 25 cm alebo 27 cm. Z toho vyplýva, že kúpa tenšieho matracu než 20 cm sa vníma ako strata peňazí, berúc do úvahy, že matrace sa cenovo kategorizujú vzhľadom na ich hrúbku.

 

Spokojnosť ľudí v hmotnostnej kategórii 113- 136 kg s matracmi diferencovanej hrúbky

Podľa vyššie uvedeného grafu je zrejmé, že ľudia s hmotnosťou v rozmedzí 113-136 kg by si nemali kupovať matrac, ktorý by bol tenší ako 23 cm.

 

Spokojnosť ľudí v hmotnostnej kategórii 136-181 kg s matracmi diferencovanej hrúbky

Vyššie uvedená tabuľka poukazuje na fakt, že ľudia s hmotnosťou medzi 136 a 181 kg by sa mali vyhýbať matracom tenším ako 25 cm.

 

Spokojnosť ľudí v hmotnostnej kategórii 181-204 kg s matracmi diferencovanej hrúbky

Podľa vyššie uvedeného grafu je zrejmé, že ľudia s hmotnosťou nad 181 kg by si mali zakúpiť najhrubšie matrace, aby si zabezpečili pevný podporný systém.

 

Optimálny typ matracu pre objemnejších ľudí

Pamäťová pena

Vhodná pre objemných ľudí, skóre: 82 zo 100

Zozbierané údaje ohľadne skúsenosti majiteľov matracov poukazujú, že práve matrace z pamäťovej peny sa obzvlášť dobre hodia ľudom s nadváhou. Pamäťová pena, najmä hustejšia pamäťová pena, je citlivá na tlak a hmotnosť zákazníka. To znamená, že čím je človek ťažší, tým viac od matraca očakáva podporu kriviek. Optimálna podpora telesných kontúr prispieva k pohodlnejšiemu spánku, uľavuje od bolesti, vrátane bolesti chrbtice a minimalizuje tlakové body.

Na druhej strane skutočnosť, že podstatne ťažší ľudia sa doslova ponoria do peny, môže sťažiť pohyb a vstávanie z postele, najmä ak sa jedná o pamäťovú penu s vysokou hustotou. Podstatne ponorenie sa do peny tiež pravdepodobne mierne zvýši teplotu počas spánku.

Objemnejší ľudia by sa mali rozhodnúť pre výber matraca z pamäťovej peny s min. 18 cm hrúbkou podpornej vrstvy a celkovou hrúbkou matracu 23 cm a viac.

 

Latex

Vhodný pre objemných ľudí, skóre: 80 zo 100

Latexové matrace sú pevné, odolné a husté. Vďaka tomu aj objemnejší človek si môže dovoliť relatívne tenký latexový matrac bez toho, aby obetoval svoje pohodlie. Avšak, latexové postele sú známe tým, že zanechávajú odtlačky na tele a objemní ľudia sú tomu obzvlášť vystavení. Je to aj jeden z dôvodov, prečo sa po matraci ťažko pohybuje aj vstáva.

 

Vzduch

Vhodný pre objemných ľudí, skóre: 77 zo 100

Zozbierané údaje odzrkadľujúce skúsenosti našich zákazníkov ukazujú, že neustále používanie vzdušných postelí dokáže poskytnúť adekvátnu podporu ťažkým, objemným ľudom.

 

Voda

Vhodná pre objemných ľudí, skóre: 73 zo 100

Skúsenosti našich zákazníkov potvrdzujú, že pevnosť konštrukcie je dôležitejšia ako hrúbka vodnej postele. To znamená, že objemnejší ľudia by sa mali vyhnúť lacnejším vodným posteliam, ktoré šetria práve na pevnosti materiálov a konštrukcii.

 

Pružiny

Vhodné pre objemných ľudí, skóre: 71 zo 100

Pružinové matrace sú najnižšie hodnoteným typom matracov, pretože ako skupina sú 2 - 3 krát náchylnejšie na preležaniny v porovnaní s inými matracmi a následne sa stanú nepohodlnými a spôsobujú bolesti. Takisto, objemnejší ľudia v porovnaní so štíhlejšími zaznamenávajú väčší hluk, ktorý vydávajú kovové pružiny v matracoch pri pohybe. Ťažší ľudia by si mali pravdepodobne zakúpiť pružinové matrace s vysokým počtom pružín, keďže poskytujú lepšiu podporu a pevnosť matracu.

(Netýka sa penových pružín Octaspring)

 

Futon- ľahký japonský matrac

Vhodný pre objemných ľudí, skóre: 66 zo 100

Futonové matrace nie sú vhodné pre objemnejších, ťažších ľudí (najmä tých, ktorí spia na boku), pretože im často chýba primeraná hrúbka. Avšak, ak si objemnejší človek hľadá vysoko pevný matrac, potom sa môže rozhodnúť aj pre futonový matrac. Kraje futonového matraca nemajú pevnú konštrukciu, ktorá je potrebná na podporu zákazníkov s hmotnosťou nad 100 kg, a to najmä z dlhodobého hľadiska.