V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

6 signálov, že nie je tou pravou pre Vás

Hoci možno cítite, že Vy ste na manželstvo pripravení, je dobré úprimne si priznať aj to, či je aj Vaša partnerka dostatočne zrelá na to, aby ste si sľúbili doživotnú lásku a vernosť. Uvedomte si, že robíte rozhodnutie na celý život. Poradíme Vám niekoľko tipov, podľa ktorých môžete otestovať, či je Váš vzťah zrelý na manželstvo.

Pripravili sme pre Vás zoznam 6 signálov, ktoré Vám môžu napovedať, či by sa mala stať Vašou nevestou alebo nie.

 

Nemá rada záväzky

Často mení prácu? Má každý mesiac iných priateľov? Vždy, keď sa vráti od kaderníčky, vyzerá úplne inak ako predtým?

Vaša polovička má pravdepodobne problém vydržať pri niečom alebo pri niekom dlhšiu dobu. Žena s takýmto postojom pravdepodobne nie je pripravená ani na manželstvo, pretože hrozí, že ju čoskoro omrzí a bude ho chcieť zmeniť za niečo iné. Ak máte pocit, že sa premáha v tom, aby vo vzťahu vytrvala, pravdepodobne v ňom nie je šťastná a pre Vás bude veľmi ťažké urobiť ju spokojnou a šťastnou v stave manželskom, pretože nedokážete zmeniť jej celkový životný štýl. Ak nemáte pocit, že vie, čo chce a je pripravená na trvácny, celoživotný záväzok, radšej sa o svadbe ešte dôkladne porozprávajte.

Je žiarlivá?

Žiarli vždy, keď okolo Vás čo i len prejde iná žena? Ak si ju zoberiete, bude to pravdepodobne ešte horšie, pretože bude mať pocit, že má na Vás “väčšie právo” a bude si Vás privlastňovať – veď ste predsa pred svedkami sľúbili, že budete patriť iba jej!

Je normálne, že z času na čas sa nejaká tá žiarlivosť objaví, ale dajte si pozor, aby to neprekročilo hranice – nemala by mať pocit, že všetky ostatné ženy vo Vašom živote sú jej konkurencia. Takéto žiarlivostné scény veľmi narúšajú a ničia vzťah, preto – ak je Vaša priateľka príliš žiarlivá – je na mieste dočasne zvážiť sobáš. Vaša manželka by predsa nemala byť posadnutá žiarlivka, ktorá koná úplne iracionálne – samozrejme len v prípade, že jej na to nedáte skutočný dôvod.

 Máte podobný vzťah k sexu? 

Sex a intimita sú veľmi dôležitou súčasťou každého vzťahu, preto je dôležité, aby ste sa zhodli aj v tejto oblasti. Porozprávajte sa o tom, ako vnímate sex, čo od neho očakávate, ako si ho predstavujete, aké ústupky ste ochotní robiť a podobne. Ak Vám polovička povie, že by nikdy nešla do sexuálnej poradne (keby sa objavili problémy v intímnou živote), je to dôvod k zamysleniu. Môže to byť znak toho, že sa nebude snažiť vyriešiť problémy a urobiť všetko pre to, aby Váš vzťah fungoval. Nemenej dôležitá vec je fyzická príťažlivosť. Ak medzi Vami nefunguje chémia, necítite príťažlivosť alebo vzrušenie, je to určite dobrý dôvod na oddialenie svadby.

 Nemá rada Vašich priateľov 

Gúľa očami, keď poviete, že idete s kamarátmi na pivo? Buďte opatrní, pretože po svadbe sa to môže ešte zhoršiť.

Je možné, že Vám začne organizovať čas a hovoriť, čo máte robiť, kedy a s kým – vrátane obmedzovania stretnutí s Vašimi kamarátmi. To, že nemá rada Vašich priateľov je pomerne dôležitá vec. Po svadbe možno nebude chcieť, aby ste sa s nimi stretávali, čo v konečnom dôsledku neprospeje ani Vám ani jej. Ak Vaši kamaráti nie sú zrovna kriminálnici, sexuálni maniaci alebo nejakí pasáci, Vaša žena by Vám nemala brániť stretávať sa s nimi – ani v prípade, že ich nemá rada! Nikto jej nekáže, aby ich mala rada a Vy ste predsa dospelý muž – nikto Vám nemusí prikazovať, s kým sa kamarátiť a s kým nie (výnimkou sú prípady, kedy je Váš kamarát naozaj pofidérny človek). Ak s tým Vaša polovička nesúhlasí, mali by ste manželstvo dobre zvážiť.

Snaží sa Vás zmeniť?

Neustále sa Vaša polovička sťažuje na to, akú máte povahu, kritizuje Váš výzor, prácu, priateľov, zvyky a správanie? Možno Vám už občas preletela myšlienka, že pre ňu nie ste tým pravým, lebo nie ste dosť dobrý – a toto sa nezmení ani po svadbe. Samozrejme, úlohou dobrého partnera má byť celoživotná snaha o zlepšenie sa, ale vždy je dôležitý aj spôsob, ako to Vaša polovička oceňuje(alebo len kritizuje?).

Jednoducho si nesedíte

Všetky romantické pesničky o láske nás síce presviedčajú, že láska stačí, no v skutočnosti je opak pravdou. Láska je veľmi dôležitý základ, ale musí ju sprevádzať aj niečo iné. Spoločný život a manželstvo znamená, že budete spolu zdieľať všetky veci aj úplné maličkosti bez ohľadu na to, či sa Vám páčia alebo nie. Musíte byť schopní tolerovať sa, mať snahu o kompromis, odpúšťať si a snažiť sa o zlepšenie vzťahu každý deň (svadbou všetko len začína!).

Manželstvo je ťažký oriešok, preto je dôležité, aby ste si to uvedomili a aby ste vždy držali spolu ako dvojica a boli odhodlaní zotrvať spolu do konca života – naozaj v dobrom aj v zlom.

Porozmýšľajte nad všetkými uvedenými signálmi, ktoré by Vás mohli od svadby odradiť a dobre ich zvážte. Ak aj po tom budete cítiť, že si svoju polovičku chcete zobrať za manželku – neváhajte ani chvíľku, veď ste našli ženu svojho života! Gratulujeme Vám a držíme palce!