V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

7 módnych pravidiel, ktoré je hriech porušiť

Ponúkame Vám niekoľko praktických tipov na to, ako vždy vyzerať dobre a vyhnúť sa tomu, aby Vás prirovnávali k strašiakovi do maku.

Oblečenie je príliš úzke alebo obtiahnuté

Nikdy si neobliekajte pančuchy, sukňu, blúzku atď., ak sú Vám príliš úzke. Vždy to pôsobí lacno a ak sa takto snažíte skryť nadbytočné kilogramy, dosiahnete presný opak. Nie je nič horšie, ako žena v prehnane obtiahnutých legínach, bokových rifliach, ktoré siahajú až príliš nízko na zadku alebo v sukni, ktorá takmer nič nezakrýva a je jej očividne malá.  Okrem toho, že je to vrcholne nevkusné, je to aj nepraktické, pretože v príliš tesnom oblečení sa cítime stiahnuté, je nám nepohodlne a niekedy nemôžeme ani poriadne dýchať.

Zničené alebo špinavé oblečenie

Toto asi nepotrebuje žiadny dlhý komentár. Žena, ktorá má na sebe špinavé, pokrčené či nepekné obnosené šaty, vyzerá neupravene a nepríťažlivo – bez ohľadu na to, či je jej oblečenie značkové alebo drahé. Pamätajte preto, že ak si myslíte, že si nikto nevšimne tú malú dierku na tričku alebo fľak na sukni – buďte si isté, že niekomu to určite padne do oka. Ak teda máte poškodené kusy oblečenia, zaneste ich na úpravu ku krajčírke alebo ich jednoducho vyhoďte. A pozor! Týka sa to aj topánok – mali by byť nielen čisté, ale mali by ste dbať aj o to, aby opätky, podrážky, zips či ozdobné pracky vyzerali vždy ako nové (najmä na vyšších čižmách alebo sandáloch). Vždy musia byť čisté a lesklé.

Zničené a zlomené podpätky na topánkach (a zvyšky cenovky na podrážke)

Žena musí vyzerať pekne a upravene od hlavy až po päty. Toto pravidlo jednoducho nesmiete ignorovať. Preto dbajte na to, aby boli Vaše topánky čisté a aby opätky neboli zničené. Keď si kúpite nové topánky a budú mať plastové opätky, kúpte si gumené a dajte si ich vymeniť u obuvnía. Stojí to len pár eur, ale výrazne to predĺži životnosť Vašich topánok a navyše budú lepšie vyzerať. Rovnako je dôležité odlepiť si cenovku zo spodnej časti topánky (môžete poodlepovať aj rôzne nálepky, ktoré sa nachádzajú vo vnútri topánky). Potom nikto nebude vedieť, akú veľkosť nohy máte a hlavne – koľko Vaše topánky stáli.

 

Kombinácia zvieracích vzorov

Zvieracie vzory sú v móde už dlhšiu dobu a môžu byť veselým spestrením Vášho šatníka. Tigrie vzory, pásiky ako zebra alebo leopardie škrvny – naozaj sa nájdu zaujímavé zvieracie vzory, ktoré môžu Vášmu outfitu dodať svieži, netradičný a veľmi pekný šmrnc. Ale dajte pozor, aby ste to neprehnali. Napríklad, určite si neoblečte topánky s tigrovaným vzorom, tigrovanú blúzku, pančuchy a ešte aj kabelku. Ešte horšie ale je, ak si na seba niekto dá leopardie pančuchy, zebriu blúzku a topánky z hadej kože. Tak to je naozaj módny horor a poriadny prešľap!

Ideálne je vybrať si jeden výraznejší prvok so zvieracím vzorom – napríklad šatku a k nej si zvoliť vhodné topánky alebo kabelku. Ďalšie módne pravidlo, ktoré by ste mali mať na pamäti je, že vždy by ste na sebe mali mať len jeden zvierací vzor a Vaša kabelka by mala ladiť so šatou/šálom. Ešte jedna poznámka: existuje niekoľko vzorov toho istého zvieraťa, napríklad je viacero tigrovaných vzorov – samozrejme vždy majte na sebe len jeden.

Menej je viac

Toto pravidlo je veľmi podobné predchádzajúcemu, ale týka sa bižutérie a módnych doplnkov. Nikdy nekombinujte biele, červené a žlté zlato. Pôsobí to  lacno. Dajte tiež pozor, aby ste to neprehanli s doplnkami a nevyzrerali ako vianočný stromček. Nemusíte mať na každom prste dva prstene. Ak máte drahé šperky, noste ich ako set. Pokiaľ radi experimentujete, môžete skombinovať náušnice, náramok a prsteň (v tomto prípade zabudnite na retiazku na krku!).

Neupravené nechty

Každý hovorí, že nechty musia byť vždy upravené, avšak to nestačí. Často zabúdame na pokožku rúk, ktorá je suchá, drsná a nevyzerá dobre. Obzvlášť v chladných mesiacoch by ste si mali ruky pravidelne krémovať, aby boli hladké a jemné. Používajte rukavice a krém určený špeciálne na nechty – tak budú Vaše ruky aj nechty hydratované, vláčne a príjemné nielen na dotyk, ale aj na pohľad.  Ďalšia vec, ktorá súvisí s úpravou nechtou je lak. Ak sa rozhodnete nosiť nalakované nechty, lak musí vyzerať perfektne. Mal by byť nanesený rovnomerne, nesmie byť poškriabaný, hrboľatý alebo poolupovaný. Pred lakovaním pozatláčajte alebo obstrihajte kožičku okolo nechtov a samotné nechty upravte pilníkom. Následne použite svoj obľúbený lak a pravidelne ho kontrolujte – ak sa začne odlupovať, nechty opätovne nalakujte.

Nepravidelná návšteva kaderníka a mastné vlasy

Vieme, že nie vždy je čas umyť si vlasy, hlavne ak ich máte dlhé. Avšak to Vás neospravedlňuje a nie je to výhovorka na to, aby ste si vlasy neumyli aspoň raz do týždňa. Stanovte si jeden deň týždňa, v ktorý si budete vždy umývať vlasy. Zdravé (predovšetkým končeky!) a čisté vlasy sú základom toho, aby ste sa cítili a aj vyzerali pekne a upravene. Ak skutočne nemáte čas umyť si vlasy a máte ich mastné, tu je niekoľko trikov, ktoré môžete jednorázovo použiť ako záchranu:

  • zapnite si ich do vrkoča a zalakujte ich lakom na vlasy
  • prefúkajte si ich fénom na vlasy
  • použite ako módny doplnok šatku na vlasy alebo šál

Mohli by sme určite vymenovať aj ďalšie módne pravidlá, ale tieto sú základom toho, aby ste vždy vyzerali upravene. Žena, ktorá sa o seba stará, sa cíti ženskejšie, je spokojná a sebavedomejšia. Vďaka tomu je aj vyrovnanejšia a priateľská, čo sa prejaví na jej vzťahoch s inými ľuďmi – obľúbia si ju a budú ju obdivovať.