V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

8 znakov, že Váš vzťah krachuje

Ak sa Vám zdá, že v poslednej dobe je Vaša priateľka akási iná a jej správanie sa zmenilo či ochladlo, prečítajte si nižšie uvedené signály, ktoré Vám môžu napovedať, že dni Vášho vzťahu sú (asi) zrátané. Ak v nich nájdete niečo, čo sa Vás týka, je čas na vážny rozhovor o tom, ako to s Vami bude ďalej.

1. Skrýva pre Vami rôzne veci

Máte pocit, že vždy, keď vojdete do miestnosti, Vaša polovička okamžite prepne okno na počítačovom monitore?

Nosí mobil neustále pri sebe alebo ho má len na vibračnom zvonení? Ak máte pocit, že partnerka pred Vami niečo skrýva, toto môžu byť signály, ktoré to potvrdia. Najlepšie však je otvorene sa jej na to opýtať.

2. Už sa s Vami nechce rozprávať

Ak ste si všimli, že Vaša polovička už nemá taký záujem rozprávať sa s Vami (o čomkoľvek) alebo že Vás nechce počúvať, môže to znamenať, že sa už o Vás nezaujíma. Všimli ste si niekedy nepríjemné ticho, ktoré medzi Vami nastalo, lebo akosi nebolo o čom sa baviť? Ak je Vaša odpoveď “áno”, je to

ďalší znak toho, že s Vaším vzťahom niečo nie je v poriadku. 

3. Nezapája Vás do svojich plánov

Začali ste si všímať, že keď Vaša polovička rozpráva o plánoch do budúcnosti, hovorí v jednotnom čísle? Ak hovorí viac o sebe ako o Vás dvoch, je to vážna vec, ktorá môže znamenať, že s Vami neráta a Váš vzťah smeruje k zániku.

4. Už Vás nerešpektuje

Vzájomný rešpekt a úcta sú veľmi dôležitou súčasťou každého dobrého

vzťahu. Máte pocit, že si Vás už priateľka neváži, nerešpektuje Vás, neobdivuje alebo ju nezaujíma Váš názor na veci?   Ak pozorujete takéto jej správanie, súrne sa potrebujete porozprávať a zamyslieť sa, čo s Vaším vzťahom ďalej.

5. Už Vás nemiluje

Ak máte pocit, že Vás už neľúbi alebo Vám to dokonca naznačila či priamo povedala, nemáte čo riešiť – takýto vzťah nemá zmysel.  

6. Na verejnosti sa k Vám nepriznáva

Začala sa Vám polovička vyhýbať vždy, keď jej chcete dať na ulici pusu? Vyhovára sa, že jej to je nepríjemné a že sa necíti dobre, keď ju objímate na verejnosti? Nechce Vás na prechádzke mestom držať za ruku, nechce si Vám sadnúť na kolená alebo nemá záujem o dlhé rozhovory do neskorej noci ako kedysi? Sú to jasné príznaky toho, že s Vaším vzťahom niečo nie je v poriadku.

7. Bezdôvodne sa háda

V každom vzťahu sa občas objavia nezhody a hádky, pretože muži a ženy sú diametrálne odlišní – je to normálne. Ak sa však vo vzťahu hádate čoraz častejšie a kvôli maličkostiam alebo

8. Nepriťahujete ju

Máte pocit, že už pre svoju polovičku nie ste atraktívny? Prestala Vám hovoriť, že ste sexi, že ju vzrušujete, že sa jej páčite? Je na mieste porozprávať sa o tom a vysvetliť si, v čom je problém. Možno je to len nedorozumenie, možno Vaša priateľka prežíva ťažšie, stresujúce obdobie, ale možno je pravou príčinou to, že medzi Vami vyprchala vášeň.

Máte pocit, že Váš vzťah dospel do štádia, kedy to s ním ide dolu vodou a nepomôže mu už ani partnerská poradňa, romantický víkend vo dvojici ani nič iné? V tom prípade je najlepším riešením rozumne sa o tom porozprávať a ak nenájdete východisko, vzťah ukončite. Pamätajte, že čím dlhšie zotrvávate v nefunkčnom vzťahu, tým viac sa budete trápiť a bude Vám dlhšie trvať nájsť si nového partnera/partnerku.