V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Vytvorenie ideálneho prostredia pre spánok Vášho dieťaťa

Pri zariaďovaní detskej spálne sa uistite, aby bol nábytok spoľahlivý, bezpečný a aby nijako neohrozoval zdravie dieťaťa. Ani matrac nie je výnimkou. Špeciálny sprievodca Vám pomôže pri výbere.

Výber správneho matraca je nevyhnutnosťou

Správny matrac garantuje dobré zdravie a odpočinok pre novorodeniatko:

  • Počas prvých mesiacov sa odporúča matrac s pevným povrchom, aby sa nos bábätka nemohol zaboriť do mäkkého povrchu. Ak by drobec spal na príliš mäkkom povrchu, mohol by sa udusiť tým, že zabudne dýchať.
  • Ročné dieťa je už schopné pevne držať svoju hlavičku, takže môže spávať na mäkšom matraci. Bábätká vo veku jedného roka môžu spať na matracoch z materiálu ECOCELL a pamäťovej peny.

Dormeo odporúča:

  • Obojstranný detský Baby matrac pre najmenších: pevnejšia strana je určená pre novorodencov a mäkšia pre deti staršie ako jeden rok.

Vyberte matrac, ktorý sa dokáže prispôsobiť Vášmu rastúcemu dieťaťu

Deti mladšie ako jeden rok zvyčajne nepotrebujú žiadny vankúš. Neskôr sa odporúča postupne podkladať ich hlavičku s ohľadom na to, čo sa bábätku páči a čo mu vyhovuje. Môžete to dosiahnuť jednoducho, pomocou viacvrstvového vankúša. Vďaka nemu si môžete nastaviť a prispôsobiť výšku aj mäkkosť vankúša.

Vankúš by mal byť vyrobený z prispôsobivého, mäkkého materiálu, ktorý dokáže zabezpečiť vhodnú podporu malej hlavičke a splniť potreby bábätka.

Vyberte si výrobky, ktoré zaisťujú ochranu proti prachovým roztočom, baktériám a plesniam

Prachové roztoče sa dokážu vo Vašich matracoch, plyšových hračkách a prikrývkach rýchlo rozmnožiť. Tieto organizmy môžu spôsobovať alergie, ktoré neskôr obťažujú Vaše dieťa po celý jeho život. Teraz však môžete svoje poklady ochrániť tak, že im kúpite výrobky určené na spanie s antialergickou ochranou.

Dormeo odporúča:

  • Matrac Bamboo a Aloe Vera s ochranou proti prachovým roztočom, baktériám a plesniam.
  • Obojstranný matrac Baby, vyrobený z Ecocellu, ktorý zabezpečuje vhodnú a bezpečnú podporu pre rastúce detské telo. Jeho snímateľný poťah sa dá pravidelne prať, vďaka čomu sa postará o hygienické prostredie na spanie.

Posteľ zostane vždy suchá

Je dôležité udržiavať posteľ Vášho dieťatka suchú a chránenú pred pretečením, nakoľko mokrý matrac okamžite začínajú kolonizovať baktérie. Pred kúpou matraca sa uistite, či je dostatočne priedušný. Ak kupujete matrac pre bábätko alebo malé dieťa, vyberte si taký, ktorý má snímateľný ochranný poťah, takže ho môžete prať. Taktiež sa odporúča používať na matraci aj vodoodolný ochranný poťah, ktorý zabezpečí ochranu proti prípadnému pretečeniu.

Dormeo odporúča:

  • Zloženie matracu s materiálom ECOCELL garantuje dobrú ventiláciu (a prúdenie vzduchu). Odporúčame Vám nasledovné matrace: Bamboo, iMemory Silver alebo model pre deti Baby.

Tým, ktorí chcú vytvoriť naozaj perfektné prostredie na spánok, kde bude všetko v harmónii, odporúčame prezrieť si aj ďalšie Dormeo výrobky – vankúše, prikrývky, atď.

Chcete si objednať Dormeo matrac, ale stále si nie ste istý, ktorý je pre Vás najlepší? Kliknite sem  a urobte si krátky test.