V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Koľko sexu Vás čaká v starobe?

Nové výskumy ukázali, že aj starší ľudia majú kvalitný sexuálny život. Napriek tomu, že nemajú sex až tak často, vedia veľmi dobre ako na to. Štúdia ukázala, že muži vo veku od 57 do 85 rokov sú...

Keď kvantitu nahrádza kvalita!

Nové výskumy ukázali, že aj starší ľudia majú kvalitný sexuálny život. Napriek tomu, že nemajú sex až tak často, vedia veľmi dobre ako na to.

Viac experimentovania

Štúdia ukázala, že muži vo veku od 57 do 85 rokov sú viac sexuálne aktívni a otvorení experimentom v posteli ako ženy v tom istom vekovom rozmedzí, ale pre oboch je fyzická blízkosť veľmi dôležitá.

Je to dobré pre zdravie

Ľudia s intenzívnym a kvalitným sexuálnym životom sú zdravší ako tí, ktorých sexuálny život je neuspokojivý, prípadne ani žiaden nemajú, tvrdí Linda J. Waite z Univerzity V Chicagu.

Ako často?

V rokoch 2005 a 2006 zhromaždili vedci údaje o kľúčových oblastiach intimity v rámci staršej populácie. Vyše 3000 respondentov odpovedalo na otázky o ich sexuálnych zvykoch.

  • V skupine vo veku od 57 do 64 rokov malo sex počas predchádzajúceho roku 84% mužov a 62% žien,
  • V najstaršej vekovej skupine vo veku medzi 75 až 85 rokov, malo sex dokopy 37% mužov a 17% žien.

A čo orálny sex?

  • Posledný rok, 62 % mužov a 53 % žien najmladšej vekovej skupiny malo sex.
  • A v najstaršej vekovej skupine bol pomer 28 % mužov a 36 % žien.

Temperamentní v mladosti ako aj v starobe

Štúdia takisto ukázala, že dobrý sexuálny život v mladosti je zárukou kvalitného sexuálneho života v starobe.

Podľa správy liveScience.com sexuálne aktívne ženy majú oveľa menej problémov s intimitou v starobe a sexuálne aktívny muži sú viac menej na rovnakej úrovni ako mladší muži.

Najčastejšie sexuálne problémy v starobe:

  • Erektívna disfunkcia u mužov,
  • Nedostatok túžby u žien.

 

Porucha erekcie – predtým tabu, teraz už iba problém

Nie je to tak dávno, čo boli poruchy erekcie v lekárskom svete považované za výlučne psychogenickú poruchu a preto mužov v prvom rade liečili psychiatri.

Dnes už vieme, že zdrojom problémov môžu byť aj ústroje. Ale odhliadnuc od príčin je najdôležitejšie, že existujú cesty ako ich odstrániť.

Magická modrá pilulka

Prvý a možno najdôležitejší prielom v liečbe erektívnej poruchy nastal pred asi desiatimi rokmi, kedy bolo náhodne zistené, že liek sildanefil, slávna modrá pilulka, ktorá bola testovaná na liečbu angíny pectoris, napomáha dlhšej erekcii.

Okrem sildanefilu sú ešte dva lieky ktoré majú podobné účinky, konkrétne vardenafil a tadalafil.

Upozornenia – nie je ich tak veľa:

  • Je dôležité, aby ste pred použitím navštívili lekára, najmä pokiaľ trpíte srdcovými ochoreniami alebo cukrovkou.
  • Rovnako musíme upozorniť na to, že spomínané lieky treba kupovať s vystaveným účtom na oficiálnych miestach a nie napríklad cez internet, keďže tam sa predáva množstvo liekov obsahujúcich zakázané látky.