V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Spávate nahí? Tu je 8 dôvodov, prečo by ste mali!

Ísť do postele nahý alebo v pohodlnom pyžamku, to je otázka… Hoci existujú isté okolnosti, ktoré si vyžadujú zahalenie sa, mali by ste tiež využiť každú príležitosť na spánok v Adamovom rúchu. Prečo? Tu je 8 dôvodov, prečo je dobré spať nahý!

Ísť do postele nahý alebo v pohodlnom pyžamku, to je otázka… Hoci existujú isté okolnosti, ktoré si vyžadujú zahalenie sa, mali by ste tiež využiť každú príležitosť na nocovanie v Adamovom rúchu. Prečo? Tu je 8 dôvodov, prečo je dobré spať nahý

                                        

1. Umožňuje to lepší nočný odpočinok

Zabudnite na hodvábne pyžamká, masky na spanie a zátky do uší – jediné, čo potrebujete na kvalitný nočný odpočinok, je vaše nahé telo. Je to tak – vedci zistili, že sloboda spánku v Adamovom (alebo Evinom) rúchu zaručuje ten najlepší oddych (a tým pádom aj množstvo energie, aby ste mohli čeliť všetkým výzvam, ktoré vás nasledujúci deň čakajú). 

 

2. Stúpne vaša sebadôvera

Nie je veľkým tajomstvom, že ak sa cítime pohodlne vo vlastnom tele, sme šťastnejší a sebavedomejší. A ako sa môžete začať cíti vo svojom tele dobre? Ideálne je dostať sa do formy, ale ešte skôr, než začnete pracovať na vylepšení svojej figúry, mali by ste prijať svoju postavu takú, aká je. To znamená, že by ste mali stráviť čo najviac času nahý – a noci sú na to ideálne!

 

3. Dokáže vás to urobiť šťastným

Ak máte partnera, s ktorým každú noc (alebo menej často) zdieľate posteľ, je to pre vás skvelá príležitosť zlepšiť svoj celkový pocit blaha tým, že budete spať vedľa neho nahý. Prečo? Pretože kontakt „telo na telo“ uvoľňuje do organizmu hormón oxytocín, ktorý zlepšuje rannú náladu – vašu i vášho partnera. 

 

4. Je to dobré pre vaše celkové zdravie

Stres je v súčasnosti dôležitým faktorom kvality ľudského života. Nielen že sa kvôli nemu cítime úplne pod psa, ale tiež negatívne vplýva na naše zdravie a spôsobuje (alebo zvyšuje riziko) rôzne ochorenia, vrátane niekoľkých veľmi závažných a potenciálne smrteľných. Riešenie? Menej práce a viac zábavy, ale pomôcť môže aj spánok v Adamovom rúchu. Ten totiž v organizme znižuje úroveň stresového hormónu kortizolu – a nielen to! Navyše napomáha znížiť krvný tlak a hladinu cholesterolu a zmierňuje príznaky PMS.  

 

5. Udržíte sa v chlade

V teplejších ročných obdobiach je veľmi ľahké sa počas spánku prehriať. To nespôsobuje len potenie a nepohodlie, ale aj potenciálnu hormonálnu nerovnováhu. Ak spávate nahý, výrazne znížite šancu, že sa budete musieť pasovať s niektorým z týchto nepríjemných problémov. Konečne sa budete môcť prebúdzať tak, ako sa patrí – svieži a pripravený na nový deň!     

 

6. Pomáha to predchádzať vaginálnym ochoreniam

Uzavreté, vlhké prostredie intímnych miest ponúka veľa príležitostí na množenie baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemné zdravotné problémy. Preto je nevyhnutná dôkladná hygiena tejto oblasti, no ženy môžu potenciálnym zdravotným rizikám predchádzať aj tým, že budú spávať nahé. Umožní to  lepšie prúdenie vzduchu, ako keď je telo prikryté rôznymi vrstvami oblečenia.

 

7. Zvyšuje to uvoľňovanie rastového hormónu

Vedci došli k záveru, že spánok v pyžame niekedy zabraňuje uvoľňovaniu rastového hormónu v tele. A keďže tento hormón v noci stimuluje všetky životne dôležité orgány, podporuje imunitný systém a následne znižuje riziko srdcových ochorení, cukrovky a rôznych iných, potenciálne smrteľných zdravotných problémov, je dobré udržiavať jeho hladinu stabilnú. Nuž a čo vám pri tom môže pomôcť?  Ak sa počas spánku vzdáte oblečenia!   

 

8. Zlepšíte si sexuálny život

Výskumníci na poli sexuality potvrdili, že spánok v Adamovom rúchu zlepšuje kvalitu sexuálneho života vo všeobecnosti. Nielen preto, že dokáže nabudiť partnerovo libido, ale tiež nás to učí byť si vedomý svojho vlastného tela. Navyše dokáže zvýšiť našu zmyselnosť a pomôcť nám dosiahnuť skutočné sexuálne prebudenie. A to nie je dobré len na chvastanie sa, ale má to významný vplyv na celkovú kvalitu nášho života.