V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Ranné vtáča naozaj doskáče ďalej!

Známe české príslovie “Ranní ptáče dál doskáče” patrí medzi tie, ktoré naozaj platia v živote každého jedného z nás a dá sa s ním na 100% súhlasiť.

Známe české príslovie “Ranní ptáče dál doskáče” patrí medzi tie, ktoré naozaj platia v živote každého jedného z nás a dá sa s ním na 100% súhlasiť. Skoré vstávanie je základom úspechu: ak zavčasu vstanete, viac toho stihnete, budete mať viac energie a budete mať chuť pracovať - budete vedieť, že máte na všetko viac času ako zvyčajne.

Ale ako sa dá zvyknúť si na skoré vstávanie?

Dá sa prinútiť svoje telo vstať zavčasu ráno a pritom sa necítiť unavene, nevyspato a znechutene? Naučte sa základné pravidlá, ktoré Vám pomôžu stať sa ranným vtáčaťom.!

Prvé a najdôležitejšie pravidlo:

Vstať každé ráno v rovnakom čase. Jediný spôsob, ako sa to naučiť a nebyť pritom unavený a nevyspatý je ísť večer skôr do postele. Je logické, že čím skôr pôjdete spať, tým ľahšie sa Vám bude ráno vstávať. Toto je prvý a najdôležitejší krok k tomu, aby ste sa naučili vstávať skôr. Keď si po nejakej dobe zvyknete na tento pravidelný režim, budete si občas môcť dovoliť ísť spať neskôr a ráno sa budete aj tak cítiť sviežo a v pohode.

Druhé pravidlo súvisí s kvalitou spánku:

Aby ste sa dobre vyspali, potrebujete dostatok čerstvého vzduchu a správnu teplotu v miestnosti – hlavne Vám nesmie byť zima. Môžete počas noci nechať jemne pootvorené okno a obliecť si teplejšie pyžamo. Tak zabránite tomu, aby Vám počas spánku zostalo chladno a zároveň nemusíte používať hrubú perinu. Bude sa Vám o to lepšie dýchať a oddychovať.

Tretie pravidlo sa týka budíka:

Nemyslíme však na to, o koľkej Vám má zvoniť, ale akú melódiu bude vydávať! Nezobúdza Vás totiž čas, ale melódia. Nesmie to byť teda niečo rušivé a nepríjemné.Melódiu budíka by ste si mali nastaviť podľa toho, aký ste typ človeka:

  • Ak ste aktívny typ, ktorý je takmer počas celého dňa na nohách, ideálna pre Vás je veselá, rezká, hlasnejšia melódia.
  • Pre tých, ktorí žijú skôr pokojne, v harmónii s prírodou, odporúčame melódiu, ktorá je pomalšia, ale sú v nej rezké tony – napríklad bubny alebo odbíjanie zvonov. Budete tak od rána v rytme, lepšie sa Vám bude vstávať. Vhodný je aj zvuk klavíra.

Štvrté pravidlo hovorí, že by ste mali vstávať so slnkom:

V zime je to, samozrejme, oveľa ťažšie, ale nie nereálne. Predtým, ako pôjdete večer spať, odhrňte závesy a vytiahnite žalúzie. Ráno sa tak zobudíte do svetlejšieho prostredia, čo Vás okamžite pozitívne naladí. Nie je nič krajšie ako zobúdzať sa do krásneho svitania.

Vstávanie

Akonáhle Vám začne zvoniť budík, musíte urobiť len jednu jedinú vec: vstať z postele! Neposúvajte budík o 10 minút neskôr, ale vstaňte hneď ako ho začujete. Keď budete na nohách, okamžite rozsvieťte svetlo, otvorte okno a ponaťahujte sa na čerstvom vzduchu. Nenaťahujte sa v posteli, lebo teplá prikrývka Vás môže veľmi ľahko “zlomiť” a začne sa Vám opäť driemať.

Studená voda Vás definitívne prebudí

Keď sa ponaťahujete a nadýchate čerstvého vzduchu, choďte do kuchyne a urobte si kávu alebo čaj.Pripravte si všetky ingrediencie na raňajky a choďte do kúpeľne.  Umyte si tvár studenou vodou. Verte, okamžite Vás to prebudí a naštartuje do nového dňa. Po takomto umytí aj zabudnete, že vstávate skôr ako zvyčajne!

Raňajky

Akonáhle sa oblečiete a umyjete, je čas na raňajky. Nikdy neodchádzajte z domu bez toho, aby ste sa naraňajkovali! Jedzte pomaly, v kľude a v pohode. Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa – energia, ktorú budete mať počas dňa, vždy závisí od raňajok! Nezabúdajte na to. Ak ich vynecháte, budete čoskoro veľmi hladní a preto sa vo Vás objaví pocit nervozity, stresu a ďalšie negatívne emócie. Naopak, ak si dáte raňajky, budete mať viac energie počas dňa a vydržíte až do obeda.

Pozitívne myslenie

Umyli ste sa, obliekli, naraňajkovali. Zvládli ste všetky základné pravidlá, ktoré z Vás urobia ranné vtáča. Ale ešte niečo chýba! Aby bol Váš deň naozaj úspešný, musíte začať pozitívne myslieť! Nerobte si obavy, ako dopadne rokovanie, či urobíte skúšku, či všetko stihnete atď. Začnite deň s úsmevom na tvári a s pozitívnou energiou.

Je to dokázané!

Toto sú základné pravidlá, ktoré Vám pomôžu stať sa ranným vtáčaťom a viesť tak svoj život po ceste úspechu. Vedci dokázali, že úspešní ľudia vstávajú skoro ráno. Pomáha im to zvládnuť stres, ktorému musia čeliť počas dňa, dodáva im to viac energie a tak môžu napredovať a dosahovať úspech za úspechom. Spomeňte si na to, keď budete ráno zavčasu vstávať a nebude sa Vám chcieť! Jeden z najslávnejších filozofov, Aristoteles, tvrdil, že najlepšie je vstať ešte pred svitaním. Tak si človek posilní zdravie a zdokonalí svoju dušu aj múdrosť. A naši rodičia nás tiež učili, že máme počúvať starých ľudí, lebo majú vždy pravdu, pretože vedia, o čom hovoria. Tak teda začnime počúvať a rozhodnime sa zmeniť svoj život: ranné vtáča naozaj doskáče ďalej ako ostatní!