V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Čo prezrádza poloha v spánku o Vašom vzťahu?

Spôsob a poloha, v akej s Vašou polovičkou spávate, vraj dokáže prezradi o Vašom vzťahu zaujímavé veci.

Spôsob a poloha, v akej s Vašou polovičkou spávate, vraj dokáže prezradi o Vašom vzťahu zaujímavé veci. Počas spánku sa totiž prestávame kontrolovať a správame sa tak, ako to naozaj cítime. Podľa polohy, v akej spíme, sa teda môžeme dozvedieť zaujímavé veci o sebe aj o našom partnerovi.

Čo tá-ktorá pozícia tela znamená a vyjadruje, sa môžete dočítať v nasledujúcich riadkoch.

1. Uzol

Poloha tela:Vaše ruky a nohy sú prekrížené, dotýkate sa jeden druhého na rôznych častiach tela a tváre.

Vaša láska je veľmi aktívna a ste si stále vzácni. Vášmu vzťahu nechýba fantázia, nepoznáte nudu alebo nepríjemný stereotyp. Nechcete byť jeden bez druhého ani na minútku. Dajte však pozor, aby ste na seba neboli až príliš naviazaní.

2. Anjel strážny

Poloha tela:  Jeden z Vás leží na ruke toho druhého, nohy sa Vám dotýkajú. Ako už napovedá názov tejto polohy, je jasné, že vyjadruje ochranu. Obaja ste zaľúbení, prejavujete si takto odovzdanosť a maximálnu dôveru. Ste si jeden druhým absolútne istí.

3. Paralelná pozícia

Poloha tela:Spíte tvárami oproti sebe, no nedotýkate sa jeden druhého.

Takto zvyknú spávať páry, ktoré sú spolu už dlhú dobu a prvotná vášeň a zamilovanosť mierne opadla. Neznamená to však nič negatívne – partneri si stále dôverujú, sú si verní a odovzdaní. Panuje medzi nimi hlboká dôvera a láska, vo vzťahu sú rovnocenní.

4. Chrbtom spolu

Poloha tela:Ležíte chrbtami k sebe, dotýkate sa chrbátom a zadkom.

Táto poloha je typická pre páry, ktoré spolu žijú už dlhšiu dobu. Vyjadruje dve základné veci – intimitu a nezávilosť. Partneri stále potrebujú cítiť jeden druhého, je pre nich dôležitá blízkosť. Majú väčšinou rovnaké názory a priority, preto je ich vzťah vyvážený a bez väčších hádok.

5. Na kraji postele

Poloha tela:Jeden z Vás spí úplne na kraji postele alebo zaberá väčšiu časť postele.

Nie je to veľmi ideálne znamenie, pretože môže poukazovať na to, že jeden z partnerov je dominantný a druhý utláčaný. Ak však vo vzťahu nepociťujete žiadne problémy, považujte toto varovanie za bezpredmetné J.  Možno ide len o to, že každý z Vás potrebuje na pohodlný spánok iný priestor.

6. Na boku

Poloha tela:Ležíte chrbtom k sebe, Vaše telá sa vôbec nedotýkajú.

Je možné, že vo Vašom vzťahu neklape všetko tak, ako má. Predovšetkým v tom prípade, že po milovaní sa každý otočí na svoju stranu a nemá potrebu dotýkať sa svojej polovičky. Ak je to Váš prípad, skúste sa spolu porozprávať o tom, ako oživiť sexuálny život. Je však tiež možné, že túto polohu uprednostňujete preto, lebo potrebujete pohodlný spánok a veľa miesta okolo seba.

7. Lyžica

Poloha tela:Muž leží za ženou a objíma ju rukami.

Páry, ktoré takto spávajú, sú už väčšinou v pokročilej fáze lásky, čo znamená, že zo zaľúbenosti prešli do vážneho a hlbokého vzťahu. Tešíte sa zo svojej prítomnosti a blízkosti, ale napríklad sex už nepotrebujete každý deň. Snažíte sa jeden druhému vytvoriť príjemné prostredie na spánok a zároveň si aj počas noci prejavovať lásku.

Ak je však žena tá, ktorá zozadu objíma muža, nie je to najlepšie znamenie. Môže to byť symbol toho, že si chce muža za každú cenu – aj násilne - udržať, čiže ho zväzuje a berie mu slobodu a voľnosť.

Tretia možnosť je, že muž leží zozadu za ženou, ale dotýkajú sa len rukami. Toto je prejav zrelého, hlbokého vzťahu, v ktorom obaja dbajú na to, aby mal každý partner počas spánku svoje pohodlie, no zároveň cítil jeho/jej lásku. Partneri nie sú egoisti a vzťah je stabilný.

 

Každý z nás má svoju obľúbenú polohu, v ktorej sa mu najlepšie spí. Tá, ktorá je najpohodlnejšia pre nás, však nemusí byť aj pre našu polovičku. Preto ak ste sa našli v popise, ktorí sa Vám príliš nepáči, nerobte si z toho ťažkú hlavu. Ak ste spokojní so svojím vzťahom, nie je žiadny dôvod na to, aby ste v ňom museli čokoľvek meniť.