V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Vyskúšajte

Ako si vybrať správnu prikrývku?

Keď sa rozhodneme kúpiť novú prikrývku, objaví sa dilema: akú prikrývku si vybrať? Existuje nespočetné množstvo druhov, materiálov, rozmerov a farieb, ktorými sa jednotlivé prikrývky líšia. V ponuke sú hrejivé, chladivé, prírodné, syntetické atď. Ako sa teda zorientovať v ponuke a vybrať si pre seba tú najlepšiu? Veríme, že náš nákupný sprievodca Vám pomôže.

Aký typ prikrývky potrebujete?

Pri výbere správnej prikrývky musíme brať do úvahy viacero dôležitých faktorov, ktoré nám pomôžu v rozhodovaní.

Zvážte:

 • aká teplota je vo Vašej spálni počas jednotlivých ročných období,
 • či sa prikrývka dokáže prispôsobiť rôznym teplotám počas jednotlivých ročných období,
 • či prikrývka odpudzuje alebo reguluje vlhkosť,
 • či chcete tenkú alebo hrubú prikrývku,
 • či je prikrývka hypoalergénna,
 • z akého materiálu je vyrobená,
 • aký je rozmer Vašej postele a či v nej spíte sám/sama alebo s partnerom,
 • či je prikrývka tak mäkká, jemná a teplá ako si predstavujete.

Naša ponuka Dormeo prikrývok určite splní aj tie najvyššie požiadavky. Dormeo prikrývky sú totiž vyrábané z najkvalitnejších materiálov ako bavlna, mikrovlákna Wellsleep® a inovatívne mikrovlákna TENCEL®. Našimi prikrývkami budete určite očarení!

Výber prikrývky podľa ročného obdobia

Teplé mesiace roka (koniec jari, leto, začiatok jesene)

Pre teplé mesiace roka je ideálne vybrať si prikrývku s ľahkými, nadýchanými vláknami (300 g/m2 alebo menej), ktoré perfektne prepúšťajú vzduch a dýchajú spolu s Vaším telom.

 • Ľahká prikrývka Aloe Vera je vyrobená z mikrovlákien Wellsleep® s objemom cca. 200 g/m2 s prirodzenou ochranou Aloe Vera. Priedušný materiál zaistí extra cirkuláciu vzduchu a poskytne Vám excelentnú jemnosť a mäkkosť. Je špeciálne vhodná na teplejšie ročné obdobia a pre tých, ktorí nechcú, aby im počas spánku bolo príliš teplo.
 • Medzi najtenšie prikrývky Dormeo patrí hypoalergénna ľahká prikrývka Siena Light. Je veľmi mäkká a ľahká, poťah prikrývky je vyrobený z jemných mikrovlákien Softdream.
 • Svieža ľahká prikrývka Eucalyptus je vyrobená z vlákien Tencel® a Wellsleep® s priedušnou sieťovou vložkou na spodnej strane. Vlákna Tencel sú známe svojimi výbornými termoregulačnými vlastnosťami. V lete Vás ochladia a v prípade, že v noci klesne teplota nebude Vám zima.
Celoročné paplóny

Ak hľadáte univerzálne riešenie na chladné, teplejšie aj prechodné obdobia, ponúkame Vám na výber dve možnosti.

 • Celoročný paplón Siena obsahuje moderné Wellsleep® mikrovlákna, ktoré majú výborné tepelné vlastnosti a sú príjemné na dotyk. Navyše sú tieto vlákna odolné voči škvrnám. Ich jedinečná štruktúra vytvára vzduchové kapsy, ktoré pridávajú perine objem. V porovnaní s ostatnými prikrývkami máte tak pocit, že ležíte v páperí. Paplón sa skladá z dvoch častí, ktoré môžete v prípade potreby spojiť a vznikne hrubý paplón na zimu, alebo oddeliť a máte letnú prikrývku.
 • Celoročný paplón Aloe Vera Vám poskytne nadštandardnú mäkkosť, hebkosť, je príjemná na dotyk, priedušná a jednoducho sa udržiava. Poťah prikrývky obsahuje výťažky z Aloe Vera, vďaka čomu je výnimočne hebká a mäkučká. Aloe vera jej dodáva výnimočnosť, ktorá prispeje k Vašej celkovej pohode pri spaní. Paplón sa skladá z dvoch častí, ktoré môžete v prípade potreby spojiť a vznikne hrubý paplón na zimu, alebo oddeliť a máte letnú prikrývku.

Prikrývky vhodné pre alergikov

Ak vyberáte prikrývku pre alergika, dbajte hlavne na to, aby bola vyrobená z materiálov, ktoré sa dajú prať pri vysokých teplotách a sú odolné voči prachu a roztočom. Najvhodnejšími materiálmi sú umelé vlákna, ktoré navodzujú pocit spania pod prešívanou perinkou, ale sú odolné voči usádzaniu prachu, roztočov a alergénov. Dormeo využíva hypoalergénne mikrovlákna Wellsleep®, ktoré Vás určite prekvapia a potešia svojou mäkkosťou, priedušnosťou a ľahkosťou a vlákna Tencel®, ktoré sa vynikajúco prispôsobia teplote tela.

  • Paplón Sienavýborné tepelné vlastnosti a je príjemná na dotyk. Prikrývka úspešne prešla hypoalergénnym testom, je vhodná pre ľudí, ktorí sú náchylní k alergiám a potrebujú pravidelne čistiť periny. Prikrývku možno prať pri teplote 60°C . Dormeo Vám ponúka aj ľahkú prikrývku Siena a celoročný paplón Siena s rovnakými vlastnosťami.
  • Paplón Eucalyptus je úžasne svieži a vďaka vláknam Tencel® aj veľmi prispôsobivý teplote tela. Vlákna Tencel® sú zároveä prirodzene hypoalergénne a veľmi priedušné. Rovnaké vlastnosti má ľahká prikrývka Eucalyptus.
  • Paplón Aloe Vera Vám poskytne nadštandardnú mäkkosť, hebkosť, je príjemný na dotyk, priedušný a jednoducho sa udržiava. Poťah prikrývky obsahuje výťažky z Aloe Vera, vďaka čomu je výnimočne hebká, mäkučká a vhodná aj pre alergikov. Rovnako si môžete vybrať jeho ľahkú letnú verziu alebo celoročný paplón Aloe Vera.

Všetky Dormeo prikrývky a paplóny s detailným popisom si môžete prezrieť tu.

Prikrývky sa starajú nielen o Vaše telo a pokojný spánok, ale vytvárajú aj imidž Vašej spálne. Vyberte si preto farebný odtieň, ktorý sa Vám najviac páčia a hodí sa do Vašej domácnosti. A neprehliadnite ani našu ponuku modernej a štýlovej posteľnej bielizne!

Chcete si vybrať nový vankúš, ale neviete, ktorý je pre Vás ten najlepší? Kliknite sem, na nášho nákupného sprievodcu: Ako si vybrať správny vankúš.

Ak máte akékoľvek doplňujúce otázky, neváhajte nás kontaktovať na bezplatnom telefónnom čísle 02/ 59 220 775. Naši agenti Vám ochotne a radi zodpovedajú všetky otázky týkajúce sa produktov alebo nákupu.