NAKUPUJTE PODĽA KATEGÓRIÍ
Naše obchody
Club 5*
0
0,00 €
Losd fsdf sd
V nákupnom košíku nie sú žiadne položky

Povrchové úpravy matracov a ako sa vyhnúť saune v posteli

Ak ste si niekedy vyberali matrac, určite ste narazili na čudné a nezapamätateľné názvy materiálov a ošetrení povrchu, ktoré Vám vyfučali z hlavy do troch sekúnd. Nie, nemusíte si ich pamätať, ale mali by ste vedieť, na čo slúžia a či ich vôbec potrebujete.

Pokiaľ ide o výber matracov, väčšina ľudí sa prvotne sústredí na ich tvrdosť. Pohodlie však nie je len o tom, či je matrac mäkký alebo tvrdý. Z veľkej časti to, ako spokojne budete v noci spať, súvisí aj s priedušnosťou a povrchovou úpravou matraca. Teraz nemyslíme na tie pekné penové vankúšiky, ktoré vytvára prešívanie matraca, ale skôr na povrchové úpravy, ktoré voľným okom nevidíte.

Zobudil som sa mokrý ako myš

Boli ste niekedy v exotickej krajine? Predstavte si napríklad Tunisko alebo Thajsko, kde teplota bežne dosahuje 40 stupňov. Obe krajiny sú veľmi teplé, no v jednej sa našinec bude cítiť o trochu lepšie. Uhádnete kde? Napriek rovnakej teplote by Vám bolo príjemnejšie v severnej Afrike. Tamojší vzduch je totiž suchý. Teplo spojené s vlhkosťou v nás vyvoláva nepríjemné pocity dusna, pri ktorom sa nevyspíme.

Niečo podobné sa odohráva aj vo Vašej posteli. Po hodinách ležania na jednom mieste sa prehreje. Vy sa začnete potiť a pokiaľ matrac nie je schopný vlhkosť odparovať, budete sa prehadzovať a zobudíte sa unavenejší, než keď ste šli spať. Telo sa celú noc snažilo vyrovnávať Vašu teplotu, čím stratilo veľa energie. Túto prácu by mal obstarať Váš matrac.

Priedušnosť  a hygiena - najlepší priatelia dobrého spánku

Matrace si vždy vyberajte z priedušných materiálov, lebo tie dovoľujú vzduchu prúdiť cez matrac a odparovať vlhkosť. Úplne ideálnou voľbou sú v tomto prípade penové pružiny Octaspring®, ktoré majú štruktúru medových plástov s dierami vo vnútri. Dokážu sa pohybovať s Vami a ich priedušnosť je 6-8x vyššia než u iných materiálov. Veľa však viete dosiahnuť aj povrchovou úpravou matraca.

Podľa vedcov každú noc naše telo vylúči zhruba za jednu malú plechovku potu, ktorý matrac absorbuje. Materiál na povrchu matraca by mal odvádzať vlhkosť a vytvárať suchšie a sviežejšie prostredie pre spánok. Nie len preto, aby ste sa necítili spotený. Hromadenie  vlhkosti a tepla v matraci je totiž živnou pôdou pre baktérie, plesne a roztoče. Títo nepozvaní hostia prinesú do Vašej domácnosti nepohodlie, nehygienické prostredie a z toho vyplývajúce alergie, dýchacie ťažkosti či kožné problémy. Ak máte alergiu, v takomto prostredí sa pravdepodobne jej príznaky zhoršia. Ak nemôžete v noci správne dýchať alebo sa škriabete po celom tele, rozhodne to dobrému spánku nepomôže. Rovnako pri problémoch s kĺbmi alebo preležaninami je suchý a svieži materiál doslova nevyhnutnosťou.

Climalite®, Cleaneffect® a ich hygienickí príbuzní

Pri matracoch Dormeo sa môžete stretnúť s povrchovými ošetreniami Climalite®, Cleaneffect® alebo s vrstvou Adaptive®. Prečo sú pre Vás takéto ošetrenia výhodné?

Climalite® pre menej potenia

Vlákna Climalite® všité do povrchu matraca odvádzajú vlhkosť a vytvárajú tak suchšie a sviežejšie prostredie pre spánok. Táto vlastnosť je daná špeciálnym tvarom vlákien, ktorý zabezpečuje chladivý efekt. Výsledkom úpravy  je menej potenia, príjemnejší spánok a dlhšia životnosť matraca.

Cleaneffect® pre čisté prostredie bez alergénov

Táto antimikrobiálna, antibakteriálna  a antistatická úprava tkaniny Vás navyše ochráni aj pred roztočmi. Pre alergikov je ideálne, ak spia na povrchu, ktorý je nehostinný pre tieto potvorky a zabraňuje ich množeniu. V kombinácii so striebornými vláknami ju nájdete aj ako Cleaneffect® Silver. Úprava zabraňuje tvorbe zápachu a keďže striebro je prírodné antiseptikum, vytvára čistý povrch na spánok.

Adaptive® si poradí s teplom aj chladom

Patentovaná švajčiarska technológia ADAPTIVE bola vytvorená v spolupráci s inštitútom HeiQ. Ide o špeciálnu termoregulačnú vrstvu, ktorá dokáže prispôsobovať teplotu na povrchu matraca. V zime Vás ohreje a v lete naopak príjemne ochladí. Pozrite si VIDEO.

  • Vrstvu Adaptive® majú všetky matrace línie Air+.

Zistite viac o výbere nového matraca tu.